Q27G42XNE 27" 180Hz 0,5ms FreeSync 2K HDR10 Fast Va Gysnc Oyuncu Monitörü
AOC Q27G42XNE 27" 180Hz 0,5ms FreeSync 2K HDR10 Fast Va Gysnc Oyuncu Monitörü
Sepette İndirim
7.999,00 TL8.162,24 TL
  • Soru ve Cevap (0)
180Hz Refresh Rate
Competitive and intense gaming demands the best technology to ensure lag-free, smoother gaming. This AGON by AOC monitor features a 180Hz refresh rate, making it 3x faster than a standard display. A lower frame rate can make enemies appear to jump from spot to spot on the screen, making them very difficult targets to hit. A 180Hz frame rate restores those critical missing images back onto the screen, revealing enemy movements in ultra-smooth motion, letting you more easily target. With this AGON by AOC gaming monitor, you won't have to put up with input-lag and screen tearing.
0.5ms MPRT - Moving Picture Response Time
1ms Response time GTG - Grey-to-Grey
QHD Resolution
Adaptive sync
Recycle Plastic For Eco Conscious
Freesync
Specifications
Cabinet information
  • Bezel type (front)
    3-sided frameless
  • Removable stand
  • Speakers
  • Speaker power
    2 W x 2
  • Kensington Lock
  • Bezel Colour (front)
    Black
  • Bezel finishing (front)
    Matt
  • Cabinet colour (backside)
    Black, Red
  • Cabinet finishing (backside)
    Matt
  • Vesa wallmount
    100x100
Connectivity information
  • HDMI
    HDMI 2.0 x 2
  • DisplayPort
    DisplayPort 1.4 x 1
  • Audio Output
    Headphone out (3.5mm)
Display information
  • Screen size (inch)
    27.0
  • Screen size (cm)
    68.58
  • Flat / Curved
    Flat
  • Panel treatment
    Antiglare (AG)
  • Pixels per Inch
    108.7
  • Panel resolution
    2560x1440
  • Aspect ratio
    16:9
  • Panel type
    Fast VA
  • Backlight type
    WLED
  • Max Refresh rate
    180 Hz