GD2R-220EC Konvansiyonel Karbonmonoksit Gaz Dedektörü (CO) 220V DC, 2 Alarm Seviyesi Çıkışlı
Mavigard GD2R-220EC Konvansiyonel Karbonmonoksit Gaz Dedektörü (CO) 220V DC, 2 Alarm Seviyesi Çıkışlı
Sepette İndirim
4.708,42 TL4.958,15 TL
  • Soru ve Cevap (0)
Mavigard GD2R-220EC Karbonmonoksit Gaz Dedektörü (CO) 220V DC, 2 Alarm Seviyesi Çıkışlı
Elektrokimyasal
Ortamdaki gaz 50ppm’e ulaştığında 1.seviye, 200 ppm'e ulaştığında 2.seviye alarm durumuna geçer. Ortamdaki gaz seviyesi 50ppm'in altına düştüğünde karbonmonoksit gaz dedektörleri otomatik olarak normal duruma döner.
GD2R Serisi Gaz Dedektörleri
Üstün ve kararlı çalışma performansı sunan Mavigard
AGD/GD/GDR/GD2R serisi gaz dedektörleri, ev, garaj ve
benzeri kapalı yerlerdeki gaz kaçaklarını algılar, sesli ve ışıklı
alarm verir. 12/24V DC veya 230V AC 50Hz besleme gerilimi
ile çalışan modelleri mevcuttur.
Doğalgaz ve LPG Dedektörleri
Doğalgaz veya LPG’nin tüketildiği veya depolandığı konut, büro, dükkan, atölye, depo vb. yapılarda
mutfak, banyo, kazan dairesi, ısı merkezi, kat kaloriferi gibi bölümlerde yada sarnıç, mahzen,
dehliz, merdiven boşluğu gibi gaz sızıntısı veya birikimi oluşabilecek yerlerde kullanılır.
Ortamda bulunan gazların patlama veya parlama oluşturmayacak konsantrasyon sınırına ALT
PATLAMA SINIRI (Lower Explosion Level - LEL) denir. Metanın(Doğalgaz) LEL değeri %5, LPG’nin
(Bütan+Propan) %2,1’dir.
MaviGard Doğalgaz veya LPG dedektörleri, ortamdaki gaz seviyesi, belirtilen LEL değerlerinin onda
birine (%10 LEL) ulaştığında alarm verir.
Karbonmonoksit Dedektörleri
Karbonmonoksit, yanma sonucu ortaya çıkan zehirli gazdır. Kokusuz, tatsız ve görünmez olduğu
için insan duyularıyla algılanması zordur.Yanma işleminin olduğu, (ocak, şofben, şömine, soba,
mangal ve otomobilin bulunduğu alanlar) karbonmonoksit gazı bulunur. Her bir yanma işleminin
olduğu ortama bir adet dedektör konmalıdır.
Kapalı garajlarda çalışan araçların egzoslarından yoğun bir şekilde karbonmonoksit gazı çıkar.
Buralara kesinlikle gaz dedektörü konulmalıdır. Karbonmonoksit dedektörü binaların dışına,
depoların içine, aşırı nemli kapalı alanlara, yanma işleminin olduğu cihazların direkt üstüne, hava
çıkışını engelleyen cihazların arkasına, sıcaklığın çok düşük veya yüksek olduğu yerlere
koyulmamalıdır.
MaviGard markalı Karbonmonoksit dedektörleri ortamdaki karbonmonoksit
gazı miktarı 50 ppm olduğunda sesli ve görsel alarm vermeye başlar. 2 seviyeli modellerde 1.alarm
seviyesi 50ppm, 2.alarm seviyesi 200ppm’dir.
AGD/GD/GDR/GD2R SERİSİ MAVIGARD ADRESLİ ve KONVANSİYONEL GAZ DEDEKTÖRLERİ(DOĞALGAZ/LPG/CO)
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Üç LED ile; sistemin normal çalışması, dedektördeki hatalar ve gaz alarm bilgisi takip edilebilmesi
Test butonu ile LED’lerin ve buzzer’ın çalışma kontrolü
Dahili buzzer
Normal çalışma koşullarında 5 yıl sensör ömrü
12V/24V DC veya 230V AC besleme seçenekleri